TX 9MM SUBCOMP BK 3.4" 13+1 OR | 1-TX9SC431
$457.35
product code:1-TX9SC431
UPC:725327638681
Brand:Taurus
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.4" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | TX Series |
| Finish | Matte Black Gas Nitride |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | Synthetic |
| Magazine | 2 13 rd. |
| Manufacturer Model No | 1-TX9SC431 |
| Model | TX Sub-Compact |
| Overall Length | 6.62" |
| Sights | White Dot Front, Adj. Rear |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Black Polymer Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 21.7 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


